ОНЗ  “Гоголівська  ЗОШ І-ІІІ  ступенів»

Місце знаходження: 07452, Київська область, Броварський район, с. Гоголів, вул. Київська.
Керівник: Оксанич Галина Йосипівна
Тел./факс: +380 (4594) 2-73-95

У 1868 році у містечку Гоголів було відкрито земську народну школу, в якій навчалося 65 хлопців.  З “Пам’ятної книжки Київського округу” довідуємось про міське народне училище в м. Гоголеві, яке в 1880 році заснувала поміщиця Красовська у себе вдома. Ну утриманні училища відпускалися кошти від земства – 1324 карбованці та від общини – 400 карбованців. У ньому навчалося 152 хлопці та 10 дівчат.

У 1899 році було відкрито земську школу (зараз це відновлене приміщення початкової школи), а перед Першою світовою війною – трирічну вищу початкову школу, до якої приймали випускників земської та церковно-парафіяльної школи. Знаходилась вона неподалік Преображенської церкви (зруйнована у 1943 році; тепер це парк Слави). До революції в селі були такі школи:

  • Церковно-приходська (3 класи). Навчала дітей Богдановська Ганна Григорівна (попадя), Богдановський (піп).

У школі налічувалося до 50 учнів. В одній кімнаті навчалися всі три класи.

  • Земська початкова школа складалась з чотирьох груп. Діти навчались чотири роки. У ній учні забезпечувались зошитами, ручками та підручниками безкоштовно.
  • Двокласне міністерське училище мало 5 класів, навчались 5 років. Класи розміщувались у приміщенні теперішньої початкової школи.

У земській та міністерській школах кожну групу вів один учитель, учителів-предметників не було.

У 1912 році в селі відкрилась Вища початкова (4-х класна), яка рівнялась 4 класам гімназії.

Перший випуск цієї школи відбувся у 1915 році.

Після революції ще ніби було засновано гімназію для селянських дітей, яка проіснувала два роки, а потім на її базі було відкрито трудову школу, а згодом десятирічку.

З 1922 року Гоголівська школа стає семирічкою, в якій навчалось 535 учнів.
У тодішній семирічній школі існувала хороша традиція: кожен учень повинен був посадити і виростити не менше 2-3 дерев. Старші учні ходили в ліс, викопували молоді деревця, садили їх біля школи та на вулицях села.

З 1927 року школа називалась школою трудової молоді.

У 1933 році в селі було відкрито 8-й клас і школа стала називатись середньою.
Перед Великою Вітчизняною війною у школі працював молодий, але талановитий учительський колектив. Серед них було багато чоловіків, які з перших днів війни пішли на фронт. Майже всі вони загинули, але школа пам’ятає про них і сьогодні, про що свідчить і стенд,і меморіальна дошка.
У післявоєнні роки школа намагалася наздогнати втрачене, був час, коли в одному класі навчались діти по дванадцять-п’ятнадцять років, не вистачало зошитів, підручників (шкільна бібліотека була знищена фашистами). Та і діти, і вчителі мали величезне бажання вчитися і навчати. Поступово поповнились ряди новими вчителями, які прийшли на зміну тих, хто віддав своє життя за щасливе майбутнє свого народу.

У 2018  році Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ст.  святкувала свій ювілей – 80 років.. На нього були запрошені всі випускники, починаючи з 1937-го року.

На даний час в ОНЗ Гоголівська  ЗОШ І-ІІІ ступенів навчається  408 учнів.